Genel Sekreterimizden

Kıymetli ihracat camiası,

Bugünden itibaren önemli bir ilke imza atıyoruz: Ülkemiz genelinde hizmet veren İhracatçı Birlikleri arasında kendi sayfasında ilk kez blog köşesi oluşturan Genel Sekreterlik olarak ilk blog yazısını yazmak da bana kısmet oldu. Kanunen; Bölgemiz ihracatını artırmak yoluyla ülke kalkınmasına katkıda bulunmak ve ihracatçı üyelerinin sorunlarını çözme ve mevcut durumu iyileştirme yönünde görüş alışverişini artırmak adına işbirliğini artırmak görevi verilen ve bu amaçla faaliyet gösteren Genel Sekreterliğimiz 2018 yılında 13,4 milyar dolarlık bir ihracata aracılık etti.

7.500 ihracatçı üyesi ve 12 Birliği ile hizmet veren Genel Sekreterliğimizde, bu yıl 14 milyar dolarlık bir ihracatı hedefledik. Bu hedefe yönelik olarak dünya genelindeki 9 fuara ülkemiz adına milli katılımı organize ediyoruz. Ayrıca, Çin başta olmak üzere Japonya ve ABD pazarlarına yönelik yoğun bir tanıtım atağına da geçmiş bulunuyoruz.

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisinin liderliğinde, teknolojinin sunduğu tüm imkanlardan da yararlanarak 2023 yılı hedeflerine doğru paydaşlarımızla birlikte hızla yol almak en büyük arzumuz.

Bu amaçla, başta ihracatçı firmalarımız olmak üzere tüm paydaşlarımızı Genel Sekreterliğimizin imkanlarından daha fazla yararlanmaları için, bizlerle mevcut olan iletişimlerini artırmalarını, örneğin 2019’da düzenleyeceğimiz 110 eğitim-seminere katılmalarını istiyoruz. Tüm etkinliklerimizi mobil uygulamamızı akıllı telefonlarınıza indirerek takip edebilir, bu yolla ilgilendiğiniz konu ve sektörlerle ilgili en son gelişmeleri de anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bu köşede ihracatımızla ilgili her türlü bilgiye ulaşabilecek ve gelişmeleri takip edebileceksiniz.

Bizlere ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı… İhracatı düşünüyorsanız her zaman yanınızdayız.

Saygılarımla,

İ.Cumhur İşbırakmaz

Genel Sekreter